Uważamy, że w przypadku Polski można pokusić się o stwierdzenie, że istnieje swoista moda na prowadzenie własnej firmy. Polacy przekonali się, że posiadanie dobrze prosperującego biznesu jest możliwe. Jak założyć firmę?  Poisujemy krok po kroku.

Krok czwarty

O rozpoczęciu własnego biznesu należy poinformować także Zakład Ubezpieczeń Społecznych (oficjalna strona: http://www.zus.pl/). Jeśli firma jest jedynym źródłem utrzymania powinniśmy złożyć wniosek ZUS ZUA. Jeśli nadal jesteśmy zatrudnieni w innej firmie jako pracownik będzie nas obowiązywał formularz ZUS ZZA.

Krok piąty

Przy prowadzeniu działalności przydatna okaże się pieczątka firmowa. Nie jest ona obowiązkowa, ale znacznie ułatwia prace. W przypadku korespondencji służbowej posługiwanie się pieczątką świadczy o profesjonalizmie.  Pieczątka to koszt rzędu 150-250zł.

Krok szósty

Niezbędne w prowadzeniu działalności firmowej jest konto firmowe. Na przykład hotele wymagają od klientów wpłaty zaliczki przy rezerwacji oferty celem jej potwierdzenia. Założenie konta zajmuje kilka minut i można to zrobić choćby przez internet. Warto jednak zwrócić uwagę na koszty prowadzenia rachunku i jego obsługi.

Podsumowanie

Zarejestrowanie własnej firmy nie jest takie trudne, czasochłonne czy kosztowne. Jeśli masz ciekawy pomysł na biznes nie zwlekaj z wprowadzenia go w życie.